12 Aralık 2017 Burç Yorumları

Güne rahat enerjiler altında başlıyoruz. Öğle saatlerine kadar çevremizle rahat ilişkiler kurabilecek, işlerimizin çevremizin de desteğini alarak ilerleteceğiz. Ancak öğleden sonra kendimizi baskı altında hissetmemiz ve gerilmemiz mümkün. Özellikle çıkar çatışmaları yaşamaya açığız ve bu nedenle karşımızdaki insanlarla uzlaşmakta zorlanabiliriz. Ancak fazla hırslı ve iddiacı davranmamakta, gerekirse geri adım atmakta yarar var. Akşam saatleri daha rahat ilerleyecek. Çatışma içinde olduğumuz insanlarla birbirimize karşılıklı anlayış gösterebilecek ve iyi niyetle sorunları çözebileceğiz. Ayrıca bu saatler fikir alışverişinde bulunmak için de oldukça uygun. Karşımızdakilerin de fikrini alarak uyumlu davranmayı başarabileceğiz. 

Sevgili Koç; dün başlayan uyum ve denge arayışında bugün bazı dalgalanmalar yaşayabilir, çevrenden daha fazla anlayış bekleyebilirsin. Sabah saatlerinde fikir ve beğenilerinde ortak bir nokta bulsan bile sonrasında duygusal baskı hissetmeye başlayabilir, kontrolü kaybedebilirsin.

Sevgili Boğa; iş hayatında dengeleri kurmakta ve ilişkileri uyum içinde ilerletmekte zorlanabilirsin. Özellikle finansal iş birliklerine yatkın olmana rağmen görüş farklılıkları yaşayabilir, değerlerine ters gelen durumlarla karşılaştığında çıkarlarını gözetmek için kendinden taviz vermek zorunda kalabilirsin.

Sevgili İkizler; aşk hayatın daha da hareketlenebilir, yaşamdan keyif almanı destekleyecek iş birlikleri geliştirebilirsin. Yakın ilişkide olduğun kişilerle aynı konulara odaklanman, mutlu olacağın gelişmelere yol açabilir. Fakat akşam saatlerinde finansal alanda karşılaşabileceğin baskılar, etkisini artırabilir.

Sevgili Yengeç; duygusal iniş çıkışların yoğun olduğu bir gündesin. Bir yandan gündelik yaşamın gerekliliklerini yerine getirirken çeşitli destekler alabilir, sorunların çözümü için işin uzmanlarına başvurabilir, bir yandan da üstünde baskı kurmaya çalışan kişilerle baş etmek zorunda kalabilirsin.

Sevgili Aslan; bugün anlaşmalar, görüşmeler ve eğitimler seni bir hayli meşgul edebilir. Yazılı ya da sözlü ifadelerinde yaratıcılığını kullanabilir, daha sanatsal sunumlar yapabilirsin. Ancak beraber çalıştığın kişileri veya akrabalarını memnun etmekte zorlanabilir, onları ikna etmek için çaba sarf edebilirsin.

Sevgili Başak; yapacağın iş birlikleri seni ilk etapta mutlu etse ve kârlı görünse de taraflarla aynı değerlere sahip olmadığınız için zorlanabilirsin. Hesaplarını doğru yapmalı nelerden taviz vermen gerekeceğini bilerek yola çıkmalısın. Uzun vadeli yatırımlar ve gayrimenkullerle ilgili eski fırsatlar yeniden karşına çıkabilir.

Sevgili Terazi; bütün kontrolün sende olmasını sağlamak için harekete geçebilir ve eski deneyimlerinden faydalanarak ilişkilerinde görüş birliğine varabilirsin. Kendini rahatlıkla ifade edebilir ve kişiliğini ortaya koyabilirsin. Ancak sorumluluklarını ve geçmişten gelen yükleri göz ardı etmemelisin.

Sevgili Akrep; bilinçaltını kurcalayan ilişkiler ve iş birlikleri bugün seni bir hayli yorabilir.  Ekonomik konularda yapacağın görüşmeler, anlaşmalar veya alışverişlerde hırslarınla hareket edebilir; gücü elinde tutmak isteyebilirsin. Olası kontrolsüzleşmelerine karşı dikkatli olmalısın.

Sevgili Yay; dün başlayan grup çalışmalarında ya da arkadaşlarınla diyaloglarında bugün daha dikkatli olman gerekebilir. Gerçi içinde bulunduğun sosyal ortamlarda takındığın dengeli tavırların, dikkatleri üzerine çekmene yol açıyor olabilir ancak çıkar çatışmaları uyumsuzluklar yaşamana neden olabilir, dikkatli olmalısın.

Sevgili Oğlak; iş ve sosyal hayatında iş birlikleri ve ortaklıklar öne çıkıyor. Arka planda devam eden bilgi alışverişleri ve çıkar hesapları dengeleri korumanı zorlaştırabilir. Kontrolün altında olmayan gelişmeler aleyhine olmasa da seni huzursuz edebilir. Kendine fazla yüklenmeden uyumlu davranmayı başarabilmelisin.

Sevgili Kova; aynı hedef etrafında toplandığın kişilerle bir araya gelmekten keyif alabilir, görüş alışverişlerinden dolayı ufkunun genişlediğini fark edebilirsin. Ancak senin uyumlu tavrına rağmen gizli hesap ve çıkar peşinde olanlar planlarını bozabilir, keyfinin kaçmasına ve baskı hissetmene yol açabilir.

Sevgili Balık; ortak olduğun işlere ve kazançlara odaklı bir gün geçirebilirsin. Prim ve komisyon gibi gelirlerde eşit ve adil bir paylaşım talep edebilir, çalışmalarının tam karşılığını almak için harekete geçebilirsin. Ancak çıkar çatışmaları beklentilerinin karşılanmamasına yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.