11 Ağustos 2018 – Aslan Burcunda Güneş Tutulması

Yılın son Güneş tutulması 11 Ağustos tarihinde Aslan burcunun 18. derecesinde gerçekleşiyor. Aynı zamanda Aslan/Kova aksındaki son tutulma olması, 1 – 1.5 yılda attığımız adımların sonuçlarını alacağımızı ve bu dönemin bir muhasebesini yapacağımızı da gösteriyor. Diğer bir deyişle hayatlarımızda bir devrin sonuna geldik diyebiliriz. Bir temayı nihayetlendiriyor, yeni bir dönem için hazırlıklara başlıyoruz.

Bu tutulmanın, Merküryen karakterli bir tutulma olacağını söyleyebiliriz. Tutulma anına ait haritanın yükseleni Akrep. Akrep burcunun yöneticisi Mars hala retro konumunda. Buna yine retro konumundaki Merkür ve aynı zamanda tutulma ile partil kare açı yapan Jüpiter’i de katarsak, bu tutulmanın, geçmişten gelen konularla çok büyük bir bağlantısı olduğunu söyleyebiliriz. Bu süreçte gizli kalmış her şeyin gün yüzüne çıkması hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Bu dönemde, anlaşmalara imza atmamalı, tutamayacağımız sözler vermemeli, gizli saklı işlerle uğraşmamız gerekiyorsa çok dikkatli olmalıyız. Merküryen tutulmanın etkisiyle, gizli ilişkiler ortaya çıkabilir, ünlülerle ilgili çeşitli skandallar patlayabilir. Kişisel ilişkilerimizde, geçmişten gelen, üstü örtülmüş sorunlar su yüzüne çıkabilir. Bazı ilişkiler için tamam ya da devam kararını verme zamanı gelmiş olabilir. Kibir ve egodan uzak durmak, sözlerimize dikkat etmek ve sonradan pişman olacağımız şeyler söylememek yararımıza olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak için ayın 20’sinden sonrasını beklemekte yarar var.

Ülkemiz açısından ise piyasaların bu dönemde spekülatif hareketlerine devam edeceğini söyleyebiliriz. Lüks harcamalardan uzak durmak, ayağımızı yorganımıza göre uzatmakta faydalı olacaktır. Finansal olarak yeni girişimlere başlamadan önce çok dikkatli olmalı, verilen sözlere kendimizi kaptırmamalıyız. Bu dönemde dövizle borçlanmamaya çalışmalıyız. Uluslararası ilişkilerde diplomatik krizler artabilir. Bu konularda her iki tarafı da sıkıntıya sokacak abartılı adımlar atılabilir.

Peki tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç; Tutulma, seni en çok finansal konularda etkileyecek. Kazançların ile ilgili sıkıntılarla karşılaşabilirsin. Geçmiş borçlar ortaya çıkıp, kendini zor durumlar içinde bulmana sebep olabilir. Spekülatif kazançlardan kesinlikle kaçınmalı, harcamalarını kontrol altına almaya ve keyiflerin ile ilgili konularda kendini frenlemeye çalışmalısın. Çocuklarla ilgili konularda krizler yaşanabilir.

Sevgili Boğa; Tutulmayla beraber, ev, kariyer, ilişkilerle ilgili sıkıntılar gündeme gelebilir. Ailevi sorunlar süregelen ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir. Geçmişten gelen konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve aile bireyleri ile çatışmalar yaşanabilir. Bu nedenle egonu kontrol altına almaya çalışmalı, sonradan pişman olacağın sözler söylemekten kaçınmalısın. Aynı zamanda gayrimenkul alım satımları gündeme gelebilir, çok dikkatli hareket etmende büyük fayda var.

Sevgili İkizler; Tutulma ile birlikte alacağın haberlere çok dikkat etmen ve her duyduğuna inanmaman gereken bir döneme giriyorsun. Dedikodu yapmaktan ya da dedikodu yapılan ortamlarda bulunmaktan kesinlikle kaçınmalısın. İyi niyetle sarf ettiğin sözler bile daha sonra başına bela açabilir. Sosyal medyadaki paylaşımlarında da dikkatli olman gerekiyor. Görüşlerini dile getirirken abartılı olmaktan kaçınmanda yarar var. Kardeşler ve yakın çevreyle çatışmalardan uzak durmaya çalış. Tam anlamıyla ağzından çıkanı kulağının duyması gereken bir dönemdesin.

Sevgili Yengeç; Tutulmanın etkilerini, en çok para ile ilgili konularda hissediyor olacaksın. Bu dönem yaşayacağın finansal sıkıntılar, seni para kazanmak için daha yaratıcı olmaya, yeni yollar aramaya itebileceği gibi, bugüne kadar farkında olmadığın yeteneklerini de ortaya çıkarabilir. Yeni fırsatlarla karşılaşabilirsin. Ancak bu fırsatları değerlendirirken risk almaktan ve spekülasyondan kesinlikle kaçınmalısın. Keyiflerin için harcama yapma isteğin artabilir ancak borçlanmak için hiç uygun bir dönem değil.

Sevgili Aslan; Tutulmanın en çok etkileyeceği burç olduğunu söyleyebiliriz. Hayatında çok önemli bir döneme giriyorsun. Son iki yılın detaylı bir muhasebesini yapacak, geçen yaz bu dönemlerde hayatında neler olduğunu etraflıca gözden geçireceksin. O dönemde verdiğin kararların seni nasıl etkilediğini incelemeli, buna göre yeni kararlar alıp hayatını yeniden düzenlemelisin. Zararın neresinden dönersen kar diyebileceğin bir süreçtesin. Yaşadığın yeri değiştirmen söz konusu olabilir. Bu dönemde farklı fikirlere aşırı tepki vermekten kaçın ve daha esnek olmaya çalış.

Sevgili Başak; Tutulmanın etkisi ile senin için oldukça stresli bir döneme giriyorsun. Rahatlamak ve huzur bulmak için her zamankinden daha fazla para harcamak isteyebilirsin. Ancak bu şekilde davranmak seni daha sonra finansal olarak sıkıntıya sokabilir. Bu sürecin geçici olduğunu ve kendini daha sonra daha iyi hissedeceğini unutmamalısın. Bu durumu, korkuların ve kaygılarınla yüzleşebileceğin bir fırsat olarak görebilirsin. Gerçek duygu ve düşüncelerini dış dünyaya yansıtman seni rahatlatabilir ancak abartılı tepkilerden kaçınmalısın.

Sevgili Terazi; Tutulma ile birlikte arkadaşlık ve aşk ilişkilerini gözden geçireceğin bir döneme giriyorsun. Uzun süredir yolunda gitmediğini düşündüğün ilişkiler bu dönemde yaşanabilecek bir olayla sonlanabilir. Bu nedenle ilişkilere yaklaşımını ve geçmişini gözden geçirebilir, hayatındaki yüzeysel ilişkilerini bitirmeye karar verebilirsin. Aynı zamanda hedeflerin ve gelecekle ilgili hayallerin hakkında da kafa yormaya başlayacaksın. Hayallerinin sana olan somut getirilerini gözden geçirebilir, doğru yolda olup olmadığını sorgulayabilirsin.

Sevgili Akrep; Tutulma ile birlikte gerçekleşen olaylar seni hiç istemediğin halde göz önüne itebilir. Saklamak istediğin bazı şeyler ortaya dökülebilir. Hayatınla ilgili başkalarının bilmesini istemediğin konular varsa, gizli saklı işlerden kesinlikle uzak durmalısın. Kariyerle ve aile ile ilgili karar vermen gereken durumlar olabilir, ancak bunun için 20’sinden sonrasını beklemende yarar var. Ani değişikliklerden kaçınmalı, ani kararlar vermemelisin. Üstlerinle, ailenle çatışmak sana zarar verebilir. Evlilik ya da işle ilgili konularda da düşünerek hareket etmelisin.

Sevgili Yay; Tutulmanın etkisiyle, inançlar ve görüşlerin ile ilgili çatışmalar yaşayabilirsin. Daha uzlaşmacı olmaya çalışmalı, kendi fikirlerini başkalarına dayatmaktan kaçınmalısın. Dünya görüşlerin ile ilgili büyük bir ikilemde kalabilir, bugüne kadar inandığın bir şeyin aslında doğru olmadığını görebilirsin. Bu dönemde aldığın her bilgiyi iki kez kontrol etmende fayda var.  Yurtdışı ve yüksek öğrenim konuları ile ilgili ani gelişmeler olabilir. Ancak harekete geçmek için 20 Ağustos sonrasını beklemelisin.

 Sevgili Oğlak; Tutulma ile birlikte finansal açıdan sıkıntılı bir döneme giriyorsun. Ortak kaynaklarla ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Aile bireylerin ve üstlerinle çatışmalar yaşayabilirsin. Eşinin kazancında ya da kendi gelirlerinde dalgalanmalar meydana gelebilir. Geçmişten kalan eski borçlar aniden ortaya çıkıp bütçeni sarsabilir. Sigorta ve vergi konularında seni sıkıntıya sokacak durumlar yaşanabilir. Bu dönemde kredi almaktan ya da borçlanmaktan uzak durmalısın.

Sevgili Kova; Tutulma ile birlikte ikili ilişkiler konusunda sorun yaşayabileceğin bir döneme giriyorsun. Bu tutulma senin için bir muhasebe süreci haline gelebilir. Geçmişten gelen konular tekrar su yüzüne çıkabilir ve bazı insanlarla hesaplaşmak zorunda kalabilirsin. Yolunda gitmeyen bir ilişkin varsa bu dönemde sonlanabilir. Ancak yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönemde değilsin. Kariyerinde gerilim yaşayabileceğin gibi, hukuksal ve eğitimsel konularda da beklenmedik, kontrol edemediğin sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Sevgili Balık; Tutulma etkisi altında sağlığına çok dikkat etmen gereken bir süreçten geçiyor olacaksın. Hem bedenini hem zihnini dinlendirmen, hatta bir check up yaptırman yararına olabilir. İş arkadaşları ve akrabalarla olan ilişkilerinde çatışmalar yaşayabilirsin. Alışkanlıklarını değiştirmeni gerektirecek, günlük rutinlerini sarsacak olaylarla karşılaşabilirsin. Küçük ev kazalarına açık olduğun, bu nedenle ekstra dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Çıkacağın seyahatlerde beklenmedik koşullar gerçekleşebilir, bu nedenle yolculuklarının planlamasını iyi yapmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.