10 Ocak 2020 – Yengeç Burcunda Ay Tutulması

10 Ocak 2020 günü İstanbul’a göre 20 derece Yengeç burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları Güneş ve Ay’ın birbirlerine karşıt konumda oldukları dolunay zamanlarında olur. Dolunaylar “farkındalık” enerjisi taşırlar. Tutulmalar Dolunay ve Yeniaylara göre çok daha yoğun bir enerjiye sahip olurlar ve etkilerini daha uzun bir zaman dilimine yayılarak gösterirler. Dolayısıyla bu tutulmanın etkisiyle, Güneş ve Ay arasındaki çekişmeli enerjiyi bireysel yaşamlarımızda daha yoğun deneyimlememiz mümkün. Üstelik bu tutulmaya Ay’ın hemen karşısında yer alan Güneş’in yanına dizilmiş iletişimin gezegeni Merkür, sorumlulukların gezegeni Satürn ve dönüşümün gezegeni Plüton da eşlik ediyor.

Bu tutulmaya eşlik eden göstergelerden yola çıkarak, yılın ilk yarısında özellikle Satürn’ün etkisiyle hayatımızın merkezine aldığımız konularla ilgili üzerimizde gereğinden fazla sorumluluk hissedebileceğimizi söyleyebiliriz. Hatta zaman zaman da kendimizi fazlaca baskılanmış, belki de sınırlandırılmış hissetmemiz de mümkün. Satürn, kural koyucudur. Yaşamlarımızda bizi testlerden, sınavlardan geçirerek biraz yorar ama diğer taraftan onun vesilesiyle kurduğumuz yapılar güçlü ve sağlam olur. Plüton ise dönüştürmeyi sever. Hayatımızda etkisini göstermeye başladığı andan itibaren ilgili alanda bizi değişime, dönüşüme götürmek üzere sonlandırma faaliyetlerine başlar. Yengeç burcundaki tutulma sırasında Satürn ve Plüton’un yan yana konumlanışı bize hayatımızda belki de son derece sağlam ve garanti gördüğümüz, asla sarsılmaz dediğimiz alanlarda büyük değişimler olabileceğini söylüyor. Bir başka deyişle; zaman zaman sıkılsak da varlığıyla içinde kendimizi güvende hissettiğimiz kurallar, kalıplar yıkılıyor. Bu dönemde sükunetimizi korumak ve sakin kalmak faydalı olacaktır. Tutulmalar, hayatlarımızda daha iyi şeyler olması için tasarlanmış gökyüzü olaylarıdır. Ve bu tutulma da adeta aslında hayatımızda miadını doldurmuş artık bize hizmet etmeyen bir nevi gereksiz olan şeylerden arınma döneminde olduğumuzu vurguluyor. Bu yüzden değişime direnmek yerine daha esnek olmayı, süreç içerisinde akabilmeyi deneyimlemeliyiz.

Bu tutulmaya katılan Merkür’ün de etkisiyle zihnimiz fazlasıyla odaklı, belki biraz yorgun olabilir. Duygularımızla düşüncelerimiz arasında gelgitler yaşayabiliriz. Peki bu süreçte biz ne yapmalıyız? Değişim olmadan gelişme olamayacağını zihnimizin bir köşesinde tutarak duygusal bütünlüğümüzü nerede ve nasıl sağlayabileceğimize odaklanmalıyız. Nefes aldığımızı hissetmek için duygusal olarak neye ihtiyacımız var ise onlara yönelmeliyiz.

Yükselen burçlara göre 10 Ocak 2020 Yengeç Burcundaki Ay Tutulmasının etkileri;

Yükselen Koç

İş hayatında kendini fazlaca yük altında kalmış ve sınırlandırılmış hissediyor olabilirsin. Ev yaşamın ise senin tarafından fark edilmeyi bekliyor. Sanki iş hayatın ve ev hayatın arasında ikiye bölünmüş gibisin. İş yaşamın güçlü dönüşümlere gebe olabilir.

Yükselen Boğa

İnançlar, akademik yaşam, medya gibi konularla ilgili olarak kendini baskı altında hissedebilirsin. Diğer taraftan kardeşler, yakın çevren ya da akrabalarınla ilgili farkındalık yaşamana neden olabilecek gelişmeler yaşanabilir. Eğer ticari faaliyetlerin varsa dikkatli olmanda fayda olacaktır. Yurt dışıyla ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsin.

Yükselen İkizler

Ortaklaşa paylaşımlar, miras ya da alacak verecek konuları gündeminde olabilir. Bu alanlarda kendini sınırlandırılmış hissedebileceğin gibi sorumlulukların da artabilir. Finansal anlamda kendini güvende hissetme ihtiyacın olabilir. Tutulmaya eşlik eden Satürn ve Plüton, hayatında artık sana hizmet etmeyen durumları temizlemek için kolları sıvamış durumdalar. Dönüşüm kapıda gibi görünüyor! Bir gelir kaynağın sonlanırken yenileri için kapılar açılıyor olabilir.

Yükselen Yengeç

Bu tutulma kendine odaklanman ve sağlığına özen göstermen gerektiğine dair bir vurgu yapıyor. Ayrıca sen ve partnerin arasında bir denge kurmalı, kendi duygusal ihtiyaçlarına da odaklanmalısın. İkili ilişkilerin testten geçerken yaşam sana güçlü dönüşümler vadediyor. Evlilik veya ortaklık alanlarında sıkışıp kalmış hissetmen mümkün.

Yükselen Aslan

Tutulmanın etkisiyle kalabalıklardan uzaklaşarak biraz yalnız kalmak ve ruhsal çalışmalara ağırlık vermek isteyebilirsin. İş ortamında kendini gereğinden fazla sorumluluk almış gibi hissetmen mümkün. Ayrıca sağlık konularına odaklanman gerekebilir. Kariyer evinde hareket eden Uranüs’ün sana ani ve hoş sürprizleri olabilir.

Yükselen Başak

Sosyalleşmek, arkadaş grupları içerisinde yer almak, yakın ilişkiler geliştirmek sana iyi gelebilir. Ayrıca gelecek beklentilerinle ilgili farkındalıklar yaşayabilir daha gerçekçi hedefler belirleyebilirsin. Aşk hayatına ya da varsa çocuklarına odaklanman gereken bir dönem olabilir. Bu konularla ilgili üzerinde fazlaca sorumluluk hissedebilirsin.

Yükselen Terazi

Bu tutulma iş hayatınla ev hayatın arasında bir denge kurmanın gerektiğini vurguluyor. Aile, aidiyetler veya yuvaya yönelik sorumlulukların artmış olabilir. Bu alanlarda bir yılgınlık hali olması mümkün. Zihninde ev hayatını sorgulayan çokça düşünce olabilir. İş yerinde önemli bir değişiklik kapıda gibi. Bu gelişme sana dair olabileceği gibi iş yerinden bir kadın figürle ilgili de olabilir.

Yükselen Akrep

Yurt dışı, yabancılar ya da akademik konularla ilgili yeni gelişmelerin olabilir. Uzaklara seyahat etmek isteyebilir kendini geliştirebileceğin yeni bir eğitime başlayabilirsin. Diğer taraftan zihinsel anlamda kendini fazlaca yorgun hissediyor olman mümkün. Yakın akrabalar, kardeşler veya komşularla iletişimin yoğunlaşabilir. Çevrendeki kişilerle ilgili sorumlukların artabilir.

Yükselen Yay

Finansal anlamda sorumluluklarının yoğun olduğu dönemlerden geçiyor olabilirsin. Eş ya da ortağın parası, vergi, sigorta, miras, prim, gibi konularla ilgili devam eden süreçlerin sonuçlanabilir.  Diğer yandan gelir kaynaklarını yeniden yapılandırmak için sorumluluk alman gerektiğini fark ediyor olman mümkün. Bu süreç zaman zaman seni sıksa da güçlü bir dönüşümün habercisi gibi.

Yükselen Oğlak

İkili ilişkilerinde birtakım farkındalıklara varacağın bir süreçtesin. Evlilik ve ortaklık konularıyla ilgili duygusal olarak sıkışıklık hissetmen mümkün. Eğer bekarsan hayatına uzun süreli ilişki yaşayacağın biri girebilir. Devam eden bir ilişkin varsa, evlilik kararı alabilirsin. Diğer yandan artık yürümediğini düşündüğün bir ilişkin varsa sonlandırma kararı alabilirsin. Kendine odaklanıp sağılığına özen göstermende fayda olacaktır.

Yükselen Kova

Kendini iş hayatındaki gelişmeler dolayısıyla duygusal olarak yorgun hissebilirsin. Sağlığına ve günlük rutinlerine odaklanmak sana iyi gelebilir. Gizlilik içeren konular gündeminde olabilir. Kontrolünün dışında gelişebilecek bazı koşullar seni içsel olarak sıkabilir. Bu tutulmanın etkisiyle her şeyi kontrol altında tutmanın mümkün olmadığını fark edebilirsin.

Yükselen Balık

Bu tutulma gelmekte olan bir aşkın habercisi olabilir. Zaten bir ilişki içindeysen ilişkiyi bir üst oktavdan yaşamaya başlayabilirsin. Çocuk istiyorsan bu tutulma etkisini kullanabilirsin. Zihninde geleceğe dair bolca düşünce olabilir. Ancak bu düşüncelerin senin üzerinde baskı yaratıyor olması muhtemel. Çocuklarla iletişimde olmak, yaratıcı ve keyif veren konularla ilgilenmek sana iyi gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir