10 Nisan – Merkür, Boğa Burcunda Geri Gidiyor!

Yaklaşık 3 hafta sürecek olan Merkür retrosu; bizi özellikle ilişkiler, iletişim ve finansal konularda zorlayacak. Bu süreç içinde iletişimimizde aksaklıklar olabilir, maalesef birbirimizi dinlemekte ve anlamakta zorlanabiliriz. Her türlü iletişimde yanlış anlamalara ve yanlış anlaşılmalara açık olacağız. Bu nedenle ilişkilerimizde de sorunlar yaşayabiliriz.
Merkür, 10 Nisan’da Boğa burcundaki geri hareketine başlıyor. 20 Nisan’da tekrar Koç burcuna geçecek olan Merkür, 03 Mayıs itibari ile de düz harekete dönüyor.Merkür retrodayken edindiğimiz bilgilerin doğruluğunu teyit etmemiz gerekecek. Aldığımız yanlış bilgiler, yanlış kararlar vermemize ve olumsuz sonuçlar doğurabilecek adımlar atmamıza neden olabilir. Özellikle finansal konularla ilgili adımlarımızı düşünerek atmalıyız. Bu dönemde finansal konularda verilen sözlerin tutulmaması söz konusu olabilir ve bu durum mali kayıplar yaşamamıza neden olabilir. Benzer tehlikeler alışverişlerimizde de etkili olacak, yaptığımız alışverişlerde zarara uğrayabilir ya da aldığımız şeylerden pişman olabiliriz.Merkür’ün Boğa burcundaki retro hareketi süresince güven ve güvenlikle ilgili konular gündeme gelebilir. İlişkilerimizde güven duygumuz teste tabii tutulabilir.  Kendimizin ve de sevdiklerimizin güvenliğinden endişe duyabiliriz. 27 Mart haftasından sonra başlattığımız işleri ve girişimleri tekrar gözden geçirme ihtiyacı duyabiliriz. Girişimlerimizin revizyona ihtiyacı olabilir ya da yaptığımız işlerin bir kez daha üstünden bir daha geçmemiz gerekebilir.Merkür geri hareketteyken yeni bir şeylere başlamaktan kaçınmalı, bunun yerine daha önce başladığımız ve bir şekilde ihmal ettiğimiz ya da bir türlü tamamlayamadığımız işlere odaklanmalıyız. Bir konuyla ilgili araştırma yapmak, bilgilerimizi sağlamlaştırmak için tekrar etmek ya da yapılan yanlışları düzeltmek için uygun bir dönemdeyiz.Aşağıda Boğa burcundaki Merkür retrosunun burçlara etkilerini bulabilirsin. Bir Merkür retrosunu daha kazasız belasız atlamak dileğiyle…Sevgili Koç; Boğa burcundaki Merkür retrosu, sana yeteneklerini keşfetmek için uygun bir zemin sunacak. İleride sana kazanç sağlayabilecek bir yeteneğinin farkına varabilirsin. Uzun süredir tahsil edemediğin alacaklarını tahsil etmek için uygun bir dönem. Ancak bu dönemde kazançlarında azalma da söz konusu olabilir, bu nedenle gereksiz alışverişler yapmamalı ve paranı boşa harcamamalısın.Sevgili Boğa; burcunda meydana gelecek olan Merkür retrosu, seni fazlasıyla etkileyebilir. Özellikle iletişim kazalarına karşı dikkatli olmalısın. Kendini doğru bir şekilde ifade edemeyebilir, yanlış anlaşılabilirsin. Bu dönemde planlarını revize etmen gerekebilir ama yeni bir atmaktansa yarım kalan işlerini tamamlaman daha doğru olur.  Eski tanıdıkların ya da eski sevgililerin tekrar hayatına girebilir. Kendini huzursuz hissedebilirsin.

Sevgili İkizler; yaklaşık 3 hafta sürecek retro boyunca özellikle ekonomik kayıplar konusunda dikkatli olmalısın. Risk almak için doğru bir zaman değil, finansal konularda dikkatli bir şekilde hareket etmelisin. Bu süre zarfında eşyalarını kaybedebilirsin. Güvenlikle ilgili endişelerin artabilir. Merkür retrosu, bilinçaltındaki korkularla yüzleşmene neden olabilir. Geçmişte uğradığın bir haksızlıkla yüzleşebilirsin.

Sevgili Yengeç; bu dönem daha önce başlamış olduğun girişimlerin ilerleyişini olumsuz etkileyebilir, işler ağır aksak yürüyebilir. Arkadaşlarınla ya da bir şekilde içinde olduğun gruplarla aranda güven sorunları ortaya çıkabilir. Eski arkadaşlarınla yeniden bir araya gelmen de söz konusu. İşten elde ettiğin kazançlarda azalma olabileceği için harcamalarında dikkatli olmalısın.

Sevgili Aslan; Boğa burcundaki Merkür retrosu, seni özellikle işle ilgili konularda etkileyecek. İşinle ilgili beklentilerin gerçekleşmeyebilir, örneğin beklediğin terfiyi alamayabilirsin. İş görüşmelerinde, toplantılarda ya da yapacağın sunumlarda aksilikler yaşayabilirsin. Eşinin ailesiyle ya da kendi ailenle sorunlar yaşayabilirsin, tepkilerini kontrol etmeli, biraz alttan almalısın.

Sevgili Başak; bu retro sürecince vereceğin kararlar konusunda dikkatli olmalısın. Zira yanlış bilgiler edinebilir ve bu bilgiler doğrultusunda hatalı kararlar verebilirsin. Ayrıca yurt dışı ya da eğitimle ilgili planlarında aksaklıklar olabilir. Seyahat planların dilediğin gibi gitmeyebilir, mesela uçağını kaçırabilirsin. Anlaşmalarda problemler çıkabilir, eşinin kardeşleri ile ya da kendi kardeşlerin ile sorun yaşayabilirsin.

Sevgili Terazi; 10 Nisan’dan 3 Mayıs tarihine kadar özellikle eşinin ve ortağının finansal kaynakları ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Kendini finansal olarak güvende hissetmeyebilir, para ile ilgili kaygıların artabilir. Geçmişten kalan kredi, vergi, sigorta borçları ortaya çıkabilir. Alacaklarını tahsil edebilir, miras geliri elde edebilirsin. Bu dönemde yakın ilişkide olduğun insanlara ılımlı davranmalısın.

Sevgili Akrep; Merkür retrosu süresince eşin, ortağın ve de yakın ilişki içinde olduğun insanlarla ilişkilerinde dikkatli olmalısın. İlişkilerde güven sorunları ortaya çıkabilir. Özellikle yakın olduğun insanlarla aranda meydana gelebilecek para sorunları ilişkinizi yıpratabilir. Geçmişten gelen düşmanlarına karşı tedbiri elden bırakmamanda yarar var. Eski ilişkilerin yeniden canlanabilir.

Sevgili Yay; bu süreçte daha önce seni rahatsız eden ve tedavi olmadığın sağlık sorunlarına karşı tedbirli olmalısın. Sağlık sorunların yeniden gündeme gelebilir, yanlış teşhis ya da yanlış ilaç kullanımı canını sıkabilir. Akrabalarınla ve yanında çalışan insanlarla ilişkilerinde sorunlar yaşaman olası. İş yerinde yarım bıraktığın bir işi tamamlamak için fırsat bulabilirsin. Ayrıca iş yerinde görevlerini yerine getirirken hatalara karşı dikkatli olmalısın.

Sevgili Oğlak; Boğa burcundaki Merkür retrosu, seni özellikle çocukların ya da sevgilinle ilgili konularda etkileyecek. Romantik ilişkilerinde problem yaşayabilirsin. Eski sevgili ya da eski eşle ilgili gelişmeler olabilir. Küs olduğun kişilerle barışabilirsin. Risk almak zorunda kalabilirsin. Bu dönemde borsa ya da döviz gibi yatırım araçlarına temkinli yaklaşmalısın. Keyif aldığın aktiviteler eskisi kadar cazip gelmeyebilir, kendini mutsuz hissedebilirsin.

Sevgili Kova; Merkür retrosunun etkili olacağı yaklaşık 3 hafta boyunca aile ilişkilerinde dikkatli olmalısın. Oluşabilecek sorunları sağduyu ile çözmeye çalışmalısın. Küs olduğun aile bireyleri ile barışabilirsin. Evde tadilat gerektiren durumlar olabilir. Uzun süredir satılamayan gayrimenkullerle ilgili olumlu gelişmeler olabilir ama yeni bir gayrimenkul almak için uygun bir zaman değil. Babanın sağlına dikkat etmelisin.

Sevgili Balık; bu süreçte özellikle iletişimle ilgili aksaklıklara karşı dikkatli olmanda yarar var. Üç hafta boyunca iletişim kazalarına açık olacaksın. Kendini yanlış ifade edebilirsin, yerine getiremeyeceğin sözler vermemeye çalışmalısın. Kardeş, kuzen ya da komşularınla ilişkilerinde gerilim yaşanabilir, sakinliğini korumalı ve sağduyulu bir şekilde hareket etmelisin. Kararlarını gözden geçirmen gerekebilir. Eğitimle ilgili sorunlar yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.