Ünlü Gelinlerden İlham Al, Gelin Makyajını Kendin Yap!

 Gelin makyajını kendin yapmak zor görünüyor öyle değil mi? Hep “Ya yaptığım güzel olmazsa ya beğenmezsem ya da makyajım kalıcı olmazsa” diye düşündüğünü tahmin edebiliyoruz. Evet, bunların hepsi olabilir ama olmayabilir de. Önemli olan düğün gününde makyajın sana özel olsun istiyor musun? Bu sorunun cevabını versen yeter. Eğer, cevabın kesinlikle evetse, ya da evde önceden denerim neden olmasın, olmazsa düğün gününe kadar nasıl olsa bir makyaj artisti bulurum, diyorsan işte sana ilham verecek ünlüler.

Kendi düğün makyajını kendin yapmak da nereden çıktı diye merak edenlere hemen açıklayalım: Bu akımın sorumlusu Kate Middleton gibi görünse de aslında akımı gerçekten başlatan kişi Miranda Kerr. Sevgili Düşes için, makyajını kendi yaptı dendi fakat düğün makyajını eğitim aldığı makyaj artistinin yanında yaptığı için ufak tefek müdahaleler olduğuna eminiz. O nedenle biz bu akımın öncüsünü Miranda Kerr olarak belirledik. Üstelik ünlü model gelin makyajını yaparken çektiği bir video ile bunu kanıtladı.

Miranda Kerr gelin makyajını ışıltılı bir cildi baz alarak yaptı. Pembe tonlardaki makyajı ile hem gözlerini ortaya çıkardı hem de taze bir görünüm yarattı kendine. Rimel ve eyelinerın neredeyse olmadığı bir göz makyajı uygulayan ünlü modeli böyle özel bir günde kendi makyajını yapma cesareti gösterdiği ve bu trendi yaygınlaştırdığı için kutluyoruz.

Biz de bu trende uygun 12 ünlü gelinin makyajlarını inceleyerek sana ilham vermesi için renkleri belirledik. Birçoğu tek bir markadan yararlanarak düğün makyajı yaptırmış olsa da sen farklı markalardan aynı renkleri hatta daha uygun fiyatlı markaları da rahatlıkla bulabilirsin.

Eğer sen de bu trende uymak istiyorsan işte burcunun özelliklerinden yararlanarak hazırladığımız burcuna uygun gelin makyajı renkleri! Bakalım senin burcunun ünlü gelini mi sana ilham verecek yoksa diğer burçların gelini mi?

Kırmızı Edasındaki Ruju ile Anne Hathaway

Bu hem canlı hem de çocuksu kocaman gülüşlü gelini, ruj rengini kırmızının tonlarından seçtiği için Koç burcu kadınlarına öneriyoruz. Ünlü oyuncu tüm makyaj malzemelerini YSL markasının güzellik ürünlerinden seçmiş. Eğer sen de böylesine hafif ama alımlı bir makyaj yapmak istiyorsan bilmen gereken ilk şey ten makyajının çok doğru yapılması gerektiğidir. Mutlaka makyaj bazı hem de matlaştıran bir baz kullanmalısın. Göz altı kapatıcı, aydınlatıcı ve fondöten uyumuna dikkat etmeli ve kendi dudaklarının rengine yakın bir kırmızı ruj seçmelisin. 

Toprak Tonları Neslihan Atagül Makyajı ile Parladı

Neslihan Atagül’ün gelin makyajı toprak tonlarında dikkat çekici bir makyajdı. Ne çok abartılı ne de çok sadeydi. Tam dozunda bir gelin makyajıydı aslında. Zevkli ve sakin Boğa burcu kadınına yakıştırdığımız toprak tonlarında bu makyajı yaptırırken ünlü oyuncu genelde Nars ve Mac ürünlerinden yararlanmış. Ten makyajında mat bir fondöten kullanmasına rağmen makyözü highlighter da uygulamayı tercih etmiş. Sen de bu makyajı yaptırmak istiyorsan sana önerimiz teninde mutlaka mat bitişli bir fondöten ile kullanman. Allık olarak ise açık şeftali tonlarını az miktarda kullanarak yoğunluğu gözlerine vermelisin. Gözlerinde de sıcak ve soğuk kahve tonlarını karıştırarak kullanmalı, kaş kalemini de ihmal etmemelisin. Eyeliner ve rimel olmazsa olmaz. Ruj olarak da şeftali ve koyu turuncu renklerini karıştırarak kullanırsan oldu bu iş…

Chiara’nın Genç ve Dinamik Makyajı İkizler Kadınına Özel

Dünyaca ünlü influencer Chiara Ferragni dillere destan düğününde oldukça sıcak, genç ve dinamik renklerden oluşan bir makyaj yaptırdı. Tüm makyaj ürünlerini Lancome markasından kullanmayı tercih etti. Bütüne bakıldığında klasik ve sade duran bir gelin makyajı vardı Chiara’nın. Ten makyajında sıcak bej rengi kullanan ünlü influencer açık tenli olmasına rağmen BB Krem olarak medium renk tercih etmiş. Bu da makyajı için daha sıcak bir ten oluşturması sağlamış. Gözlerine de far olarak bej renklerini kullanarak bol maskara ile daha dikkat çekici olmasını sağlamış. Çeşitliliği seven İkizler burcu kadını için Chiara’nın makyajını önermemizin nedeni trendlere uyan genç ve dinamik bir makyaj olması. Tıpkı İkizler kadını gibi…

Ana Beatriz Barros’un Sıcak Makyajı Yengeç Kadınının Himayesinde

Yengeç burcu kadını için sıcak, ailesine düşkün, vintage seven ve geleneksel diyebiliriz. Duyarlı ve şefkatli olması da cabası. Eh, bu özellikleri taşıyan birinin gelin makyajı da mutlaka geleneksel olmalı diye düşünerek ünlü model Ana Beatriz’in makyajını seçtik. Tüm Yengeç burcu kadınları sıcak tonları sever. Sen de gelin makyajını her gelinin masumiyetini yüzüne yansıtan pembe tonlarını uygulayarak yaptırmak istiyor olabilirsin. O halde ten makyajın için pembe alt tonlarında bir fondöten kullanmalı, allık olarak ise açık tenliysen sıcak, koyu tenliysen de soğuk bir pembe kullanmalısın. Göz farı olarak pembe mor karışımlarını bol maskara ve eyeliner ile tamamlayabilirsin. Rujun da dudak renginin bir ton koyusu bir pembe olmalı.

Aslan Burcu Kadını İçin Göz Alıcı Işıltısı ile Bensu Soral Makyajı

Aslan burcu kadınının gösteriş sever ışıltılı dünyasında gelin makyajı sade olacak değildi tabii ki. O bir Aslan, onun ışıltısının beş metre öteden fark edilmesi gerekir. O nedenle Aslan burcu kadını için Bensu Soral’ın kusursuz makyajını seçtik. Nars ürünlerini tercih eden Bensu’nun makyözü teni için saten bitişli bir fondöten tercih etmiş. Yanaklarına ise Nars’ın ünlü Orgasm paletinden taze ve canlı bir görünüm için pembemsi rengi ve şeftali tonunu karıştırarak sürmüş. Gözlerinin dikkat çekiciliğini ise turuncuya yakın bakır rengini tüm göz kapağına, koyu kahve mat farı ise kirpik diplerine uygulayarak yakalamış. Rujda da yine doğal dudak rengiyle efsane olan Nars’ın Velvet Matte Lip Pencil Walkyrie tonu seçilmiş.

Minimalist Başak Burcu Kadını İçin Prenses Sofia’nın Sade Makyajı

Başak kadınları için güzellikten önce sadelik gelir. Sade ve elegan olmak onların yaradılışında olduğu için gelin makyajlarında da kusursuz olmak adına yüzlerinde tenlerine hiç uymayan bir kalıp makyajla dolaşmak asla istemezler. O nedenle Başak kadınlarına 2015 yılında evlenen Prenses Sofia’nın makyajını öneriyoruz. Pembe tonlarında, sade ve ipeksi görünümlü. Fakat sade görünümlü bir makyajın da detaylarda gizli olduğunu unutmamak gerekir. Ünlü prenses de bunun bilincinde ki teninde tam uyumlu kapatıcı ile fondöten tercih etmiş. Allık olarak pembe ve açık şeftali renklerinde canlı duran bir renk ile gözlerine pembe far uygulatmış. Makyajının en belirgin noktaları ise maskara ve incecik çekilen kalemi ile şeker pembesi dudakları. İşte sade gösteriş bir şekilde prenseslere layık bir sadelik. Haydi, hemen dene.

Terazi Burcu Kadını İçin Kusursuz Makyaj

Zarafetin dersini veren Terazi kadınları modayı takip ettikleri kadar dış görünümlerine de dikkat ederler. Üstelik onlar için kusursuzluk sadece özel günler için geçerli değildir. Her daim kusursuza yakın kıyafet tercihlerinin yanında makyajları da mükemmeldir. Eh böyle olunca bizde zarif ve zevkli Terazi kadınları için Ivanka Trump’ın makyajını öneriyoruz. Bu makyajın odak noktası göz gibi görünse de bütün yüzde kusursuz bir uygulama gerekir. Mesela pembe alt tonlarında bir fondöten şart. Göz makyajı içinse toprak tonlarından iki renk ve bolca kahverengi eyeliner ile maskara uygulanabilir. Yanaklara ışıltılı allık ve alına, burun ve çeneye aydınlatıcı ise bu makyajın olmazsa olmazıdır. Ruj olarak ise parlatıcı kullanabilirsin. Yalnız bu kadar seri anlattığımıza bakma, bu makyaj için epey bir efor sarf etmen gerek.

Kim Kardashian Bakışları ile Akrep Burcu Kadını

Dumanlı göz makyajı Akrep kadınlarının makyajıdır. O nedenle gelin makyajın içinde elin hiç sıcak tonlara ya da pembe masumiyetine gitmesin. Sen gizemli bakışların ile ünlüsün. Eğer sen de öyle düşünüyorsan sana Kim Kardashian’ın gelin makyajını öneriyoruz. Gözlerin buğulu bakışları için göz kapağına altın sarısı ile bej renklerini uygulamalısın. Bu sana ışıltı verecektir. Göz çevresindeki buğulu makyajın sırrı gri yerine kahve tonlarında bir eyeliner sürüp dağıtmaktır. Siyah ya da gri yerine kahverengini tercih edilme sebebi yüze daha yumuşak bir hava vermesidir. Tabii ki bol bol maskara sürülmeli. Dudakların göz makyajının önüne asla geçmemeli, o yüzden nude bir ruj kullanmalı, yanaklara aydınlatıcı, hafif bronz bir allık ve pembeyi karıştırarak sürmelisin.

Meghan Markle’dan Esinlen, Az Makyaj ile Işılda

Coşkulu ve enerjik Yay burcu kadınlarının makyaj ile çok arası olmadığı düşünülür. Ne de olsa o rahatlığın ve özgürlüğün temsilcisidir. Gelin makyajında da Yay burcuna parıltılar yakışmaz. O ölçülü bir şekilde yüzünü yansıtmak ister. Sen de eğer böyle bir makyaj düşünüyorsan Meghan Markle’ın gelin makyajı tam sana göre. Bilinenin aksine yeni prenses de fondöten kullandı. Sadece kullandığı saten bitişli fondöten kusurları gizlemiyordu. Böylece bu seçimi muhteşem çillerini görmemizi sağladı ve ona zarif bir görünüm kazandırdı. Yine bilinenin aksine burun kenarlarına, yanak ve alın bölgesine kontür uygulanan Meghan’ın makyajının odağı hafif dağılmış, açık kahveden koyu kahveye dumanlı bir göz makyajı uygulanmış gözleriydi. Belli belirsiz olması da gözlerde sadece kalem varmış gibi gösterdi. Dudaklara da şeker pembesi rengi ışıltılı ıslak bir ruj sürdün mü al işte sana Meghan makyajı. Bütüne bakıldığında çabasız bir makyaj ama bu makyaj için de çalışman gerekecek.

Kontürsüz, Fondötensiz Bir Ten ile Oğlak Burcu Kadını

Bir prensesten diğerine geçelim. Giydiği her kıyafet, yaptığı her makyajla ilgi uyandıran kraliyet gelini Kate Middleton gelin makyajı ile de dikkatli üzerine toplamıştı. Kendi yaptı yapmadı çekişmelerini bir yana bırakırsak, Kate gerçekten çok göz alıcıydı. Gelenekselliğe tutkuyla bağlı olan Oğlak kadınına Kate’i önermemizin sebebi onun makyajının odak noktasının pembe yanakları olması. Çünkü bu yanaklar koyu göz makyajı ile mükemmel bir denge oluşturdu. Hayatının her alanında ölçülü olmaya dikkat eden Oğlak kadını için bu makyaj harika bir seçim olacaktır. Üstelik gözlere dağıtılacak bir eyeliner, bol maskara, pembe allık ile pembeden şeftaliye parıltılı bir aydınlatıcı ve dudak renginde ruj yeterli. Kaşları da belirginleştirmeyi unutma sakın.

Kova Burcu Kadını Kate Moss Gelin Makyajı ile Salınacak

Özgür ruhlu Kova burcu kadını için ağır bir makyaj günlük hayatında olmayacak şey değil. O ne de olsa sıra dışı bir kadın. Fakat gelin makyajı olduğunda daha sakin ve alışılmışın dışında oldukça az makyaj ile en özel gününü geçirmek isteyebilir. Eğer sen de bu düşüncedeysen sana Kate Moss’un zamansız makyajını öneriyoruz. Kate’in makyajını yapacaksan natürel olmalısın. Bu da ipeksi tam olarak teninin renginde bir fondöten ile makyaja başlamalısın demek oluyor. Göz altı kapatıcısı yok denecek kadar az olmalı ama kapatıcı özelliği iyi olmalı. Çizgilerini gösterecek ama mor halkalar kapanacak. Gözler ise açık kahveden koyulaşana kadar yayılacak. Eyeliner yerine daha doğal bir bitiş vaat eden kalem ile dumanlı göz makyajı yapmalı, kaş kalemini kaşının renginde seçerek makyajını tamamlamalısın.

Romantik Pembeler ile Prenses Masalında Balık Burcu Kadını

Bu kadar az makyaj ile böyle bir ışıltı sadece prenseslere özgü sanıyorsan çok yanılıyorsun. Doğru ürünlerle sen de Prenses Eugenie gibi masalsı bir ışıltıya sahip olabilirsin. Kraliyet genelde Bobbi Brown ürünleri kullanıyor. Prenses Eugenie’de bizi şaşırtmayarak Bobbi Brown makyaj ürünlerini tercih etti. Onun makyajının odak noktası romantik pembe rengi. Naif bir gelin olmak istiyorsan sen de pembenin ışıltısından yararlanmalısın. Tenine çizgilerine kapatmayacak ipeksi bir fondöten, yanaklarına ise ışıltılı pembe bir allık kullanabilirsin. Göz makyajın içinse göz pınarlarına ışık verecek bir aydınlatıcı, incecik bir eyeliner ve bolca maskara kullanman mükemmel olacaktır. Far olarak gri renk göz farını çok az miktarda uygulamalısın. Parlatıcı ile makyajını noktalayabilirsin.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.