Soğuk Nevale Diye Adlandırılan Burçlar

Zodyak’ta bazı burçlar dışarıdan farklı bir izlenim yaratır. İnsanlara kolay kolay güvenmeyen bu kişiler ilk etapta hemen herkesle samimi olamazlar. Bazıları da mesafelerini her zaman korumayı tercih ederler. Bu insanlar için dışarıdan soğuk ve duygusuz yorumu yapılır. Esasında zararsız ve kendi halinde olan bu burçları inceleyelim.

Oğlak

Sosyal çevrelerde çevresine karşı soğuk ve ilgisiz olmakla eleştirilirler. Yalnızlığı seven ve alışkın olan Oğlaklar, sosyal hayatlarına fazla zaman ayırmazlar. Özel günler dışında fazla dışarı çıktıkları görülmez. Yaşamlarını kariyer üzerine kurgular, evle iş arasında mekik dokurlar. Özel hayatlarını işe bulaştırmazlar ama işi eve taşıyabilirler. Toplum içine fazla çıkmadıkları için uzun uzun sohbetlere alışık değildirler. Materyalist karakterde insanlar olup duygusal tepkiler vermezler. Bu yönleriyle soğukluğun yanı sıra ruhsuz olduğu eleştirilerini de çok duyarlar.

Saygınlığa çok önem veren Oğlaklar toplum içindeki davranışlarına fazlasıyla dikkat eder, herkesle kolayca yakınlaşmazlar. Bireysel yaşam biçimini benimserler. Bu derece yalnız olmaları dışarıdan bir eksiklik veya sıkıntı gibi görünse de bu onların tercihidir ve sorun ettikleri söylenemez. Flört ilişkilerinde sevgilerini belli edemeyen Oğlakların yakınlaşma süreci zaman alabilir. Karşılarındakine alıştıktan ve güvendikten sonra kalplerini açar ve ilgili davranırlar.

Başak

Toprak grubunun evhamlı yapısıyla bilinen bu burçları da genel olarak soğuk nevale diye adlandırılır. Başaklar duygularını ifade etmekte zorlandıkları için dışarıdan çok farklı görünürler. Sert, tepkisiz ve soğuk bir görünümleri vardır. Herkesin ağlayarak izlediği bir filmde kolay kolay gözyaşı dökmezler mesela. İzledikleri görüntünün bir filmden ibaret olduğunu düşünürler. Gayet gerçekçi insanlar olup, her konuda duygusal tepki gösteren insanlara anlam veremezler.

İş ve özel yaşamlarında da disiplinli ve kurallı yaşarlar. Bu durum başkaları üzerinde baskı kurdukları anlamında gelmez. Özlerinde düşünüldüğü gibi otoriter veya sert insanlar değildirler. Kendileriyle yakınlaştığınızda belli bir seviyeyi koruyarak gayet sıcak bir diyalog geliştirebilirler. Kibirli oldukları düşünülse de aksine mütevazı kişilerdir. Realist yapıları sebebiyle olaylara duygusal tepkiler vermemeleri yanlış izlenimlere sebep olur. İkili ilişkilerinde çok seçici oldukları için ciddi bir ilişki düşünmedikleri kişilere gereksiz ilgi göstermezler.

Kova

Bebeklik dönemlerinde bile kucağa gelmeyi sevmez, kendilerini kolay kolay öptürmezler. Her zaman bulundukları çevreden daha ileri görüşlü oldukları için düşünce sistemleri insanlara marjinal gelebilir. Zeki ve yetenekli olup, çabuk kavrama özellikleri vardır. Muhalif duruşları sebebiyle sürünün arasından başını kaldırıp bakan insanlardır. Kafa dengi olmayan insanlarla yakın ilişki kurmadıkları için mesafeli ve soğuk olmakla eleştirilirler.

Kovalar bu görünümlerinden ötürü bencil gibi bir algı da yaratabilirler ancak bu tamamen bir yanılgıdır. İyi niyetli ve karşılarındakilerin haklarına son derece saygılı kişilerdir. Mesafeli görünümlerinin altında yardımsever biri yatar. Samimi ve açık sözlü olup diğer insanları bulundukları hiyerarşik konumdan ötürü ezmezler. Onlar sadece ruhen uyum yakalayamadıkları insanlarla diyaloglarında mesafelerini korurlar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir