Çocukken Yaramazlıklarıyla Konu Komşunun Kâbusu Olan Burçlar

Astroloji dünyasının hareketli burçları çocukken de benzer tavırlar gösterirler. Genelde çocukluklarını doya doya yaşar, gelecekte o günleri özlemle anımsarlar. Hiperaktif ve yaramaz kişilikleri ile bir zamanlar komşuların kâbusu olduklarını da unutmazlar. Genelde ateş grubu üyesi olan bu burçları mercek altına yatırdık.

Koç

Küçükken girişkenliğiyle öne çıkan bu burçlardan en yaramaz çocuklar çıkar. Öfkelidirler, kavgayı sever, mahallenin diğer çocuklarına kök söktürürler. Lider vasfı olduğu için arkadaşları arasında popüler olur, grubu yönetirler. Koç burcu kızları da erkeksi ve dominant tavırlar sergiler. Naif hemcinslerinin kendilerinden çekinme sebebidirler. Kıyafetleri ve kavga ediş stilleri de erkek çocuklarını anımsatırlar. Futbol, misket, bilgisayar oyunlarını sever ve hırsla oynarlar.

Yay

Sempatik ve şakacı olan bu çocuklar hiperaktifliğiyle dikkat çeker. Mutlu ve eğlenceli bir çocukluk geçirirler. Kavgacı ve asabi olmasalar da yaramaz olurlar. Sakar ve dikkatsiz tavırlarıyla komşuların camlarını kırmaları kaçınılmazdır. Arkadaşları arasında sıra dışı oyunlar yaratır ve onları eğlendirirler. Patavatsızlıkları daha o yaşlarda başını ağrıtır. Büyüklerin sırlarını ağızlarından kaçırır, ağır ortamlarda söylenmeyecek cümleler sarf ederek şaşkınlığa ve öfkeye sebep olurlar. Şakacı tarafı ağır basan Yay burcu afacanları, büyükleri eşek şakalarıyla kızdırırlar. Arkadaşları ise onların bu muzır yönüne bayılırlar. Fazla konsantre oldukları konuları abartma alışkanlıklarından ötürü esprinin de dozunu kaçırırlar. Öte yandan yaramaz oldukları kadar sempatik ve iyi niyetli çocuklar olduklarının da altını çizelim.

Kova

Zeki ve becerikli yapılarıyla oyunların aranılan elemanlarıdırlar. Asi karakterleri, anne-babalarını usandırır. Özgürlüklerine düşkün olduğu için okuldan hatta evden kaçma girişimleri olabilir. Bazen mahalleden iyice uzaklaşıp akşama kadar ortadan kaybolurlar. Döndüklerinde evdekilerden sert bir fırça yerler. Büyümek için acelesi olan Kova burcu çocukları, yaşından olgun laflar ederek hayranlık uyandırır. Öte yandan büyüklere özgü kötü alışkanlıklara da heveslenirler. Mesela sigaraya çocuk yaşta başlama eğilimleri vardır, kullanmaya başladıklarında arkadaşlarını da özendirirler. Kurallardan hoşlanmayan Kova çocukları, yasakları çiğnemeye bayılır. Şiddete, tartışmaya yönelik potansiyelleri yoktur, sadece istedikleri gibi yaşamak isterler.

Aslan

Eğlence düşkünü olduklarından egolarını okşayan ve neşelendiren her türlü yaramazlığın peşinden koşarlar. Sabahtan akşama kadar mahallede oyun oynayan çocuklar genelde bu burçtandır. Gürültüleriyle binaların camından sarkan teyzelerden fırça yerler. Sadece dışarıda değil ev içerisinde de gürültülü oyunlar oynarlar. Bazen de gece yarılarına kadar son ses açtıkları bilgisayar oyunlarıyla kafa şişirirler. Ergenlik yıllarının sonlarına kadar bu alışkanlıklarını bırakamazlar. Koç burçları kadar öfkeli olmasalar da kavgacı bir tarafları vardır. Arkadaşlarının şakalarına, eleştirilerine tahammül edemez hemen savunmaya geçer. Tartışmaları kısa sürer, bir süre sonra gönülleri alınırsa oyunlarına devam ederler.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir