12 Ocak Burç Yorumları

Güne Yengeç burcundaki Dolunay’ın etkileri altında başlıyoruz. Duygusal olarak yoğun bir gün bizi bekliyor. Yaz aylarında yaşadığımız olayları tekrar düşünmek ve bir değerlendirme yapmak durumunda kalabiliriz. Bugün işlerimizde biraz tıkanıklık hissetsek de günün ilerleyen saatlerinde her şeyin yoluna girdiğini görebiliriz. Mücadele gücümüz yüksek olacak ancak duygularımızın da devrede olduğunu unutmamak gerekiyor. Günün gökyüzü hareketleri seni nasıl etkiliyor? 

Sevgili Koç; bugün gerçekleşecek Dolunay sorumlulukların, işin, sosyal konumun ve duruşunla alakalı alanlarda gelişmelere vurgu yapabilir. Bir süredir üzerinde emek harcadığın konuları, bir üst seviyeye çıkarma kararı alabilirsin. Ayrıca evin ve ailenle ilgili olarak içinde bulunduğun koşulları iyileştirmek isteyebilirsin. Duygusal tepkilerin olabilir.

Sevgili Boğa; Dolunay enerjisi kendinle ve de fikirlerinle yüzleşmene olanak sağlayabilir. Gelecek planların, yurt dışı, eğitim ve akademik uğraşlarınla ilgili alacağın haberler seni yeni kararlar almaya itebilir. Yakın çevre, kardeş ve arkadaş ilişkilerinde ise samimiyet dereceni görebilir, bir aydınlanma yaşayabilirsin.

Sevgili İkizler; bugünkü Dolunay finansal koşulların ve duygusal paylaşımlarınla ilgili konularda farkındalığa yol açabilir. Başkalarının imkanlarından faydalanma olanağına sahip olacağın gibi mevcut gelirlerinde bazı kayıplar da yaşayabilirsin. İlişkilerde duyguların doğrultusunda hareket etmeyi seçebilirsin.

Sevgili Yengeç; burcunda gerçekleşecek olan Dolunay yakın çevrenle ve aile ilişkilerinde yeni kararlar almana sebep olabilir. Ayrıca duruşun, tavrın ve davranışlarının ve de dış görünüşünle ilgili kararlar da verebilirsin. Karşındakilerin baskısı seni duyarlı ve kırılgan kılabilir. İdeallerinin peşinden aklını değil duygularını izleyerek ilerleyebilirsin.

Sevgili Aslan; bu Dolunay sağlığına özen göstermen gerektiğini sana hatırlatabilir. Endişe yaratan durumların yanı sıra yüklendiğin sorumlulukların seni yıprattığının farkına varabilirsin. Finansal koşullardan ve paylaşımlardan kaynaklanan ancak kontrolün dışında gelişecek durumlar, çalışma hayatını şekillendirebilir.

Sevgili Başak; Dolunay aşk hayatın, arkadaşların ve bağlı olduğun topluluklarla ilişkilerinde sana yeni koşullar getirebilir. Hedeflerine ulaşmanın tek yolunun çalışmak ve görev bilinciyle hareket etmek olmadığını, çevrendekilerle bağlarını güçlendirmen gerektiğini anlayabilirsin. Karşındakiler seni bu yönde etkileyebilir.

Sevgili Terazi; Dolunay ile birlikte evin, ailen, yerleşimin ve işinle ilgili dönüm noktası sayılabilecek gelişmeler yaşayabilirsin. Sorumlulukların artabilir ve gelecek için sana yeni kapılar açacak fırsatlarla karşılaşabilirsin. Hayallerini gerçekleştirmek için görev bilinciyle hareket etmen gerektiğinin de farkına varabilirsin.

Sevgili Akrep; bugünkü Dolunay, zihinsel farkındalık yaratacak gelişmeler yaşamana sebep olabilir. Hırs ve tutkularınla aldığın kararların hayatını ne denli etkilemiş olduğunu anlayabilir ve artık bu yolda ilerleyip ilerlemeyeceğinin kararını verebilirsin. Yakın çevren, kardeşlerin, yurt dışı ve eğitimle ilgili konular çözüme kavuşabilir.

Sevgili Yay; Dolunay, maddi ve manevi değer verdiğin konularla ilgili olarak bazı farkındalıklara neden olabilir. Duygusal anlamda seni neyin beslediğini, maddi alanda ise ne gibi ihtiyaçların olduğuyla ilgili bir kanıya varabilirsin. Ayrıca koşulların doğrultusunda bütçenle ilgili yeni yapılandırmalar içine girebilirsin.

Sevgili Oğlak; karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay ikili ilişkiler, ortaklılıklar ve iş birliklerinde yeni kararlara yol açabilir. Senden talep edilenleri karşılamak ve üzerine yüklenilen sorumlulukların ağırlığını taşımak istemeyebilirsin. İçinde bulunduğun koşulları değiştirmek için harekete geçebilirsin. Yakın çevren ve kardeşlerinle yakınlaşma fırsatı bulabilirsin.

Sevgili Kova; bu Dolunay’dan duygusal olarak en fazla etkilenecek burçlardan biri olabilirsin. Fedakârlık gerektiren durumlar, kontrolün dışında gelişen olaylar iç dünyana çekilmene neden olabilir. Bazı vazgeçişler veya kayıplar yaşaman olası gözüküyor. Finansal alanda ise hayal kırıklığına ve yanılgıya sebep olabilecek durumlara karşı temkinli olmalısın.

Sevgili Balık; Dolunay, duygularını yüksek oktavdan yaşayacağın ve tepkilerini de bu şekilde vereceğin gelişmelere neden olabilir. Yer aldığın gruplar içinde veya arkadaş çevrende olan biriyle yeni bir aşka yelken açabilirsin. Ayrıca yaratıcı konular ve hobilerinle ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir. Aileden gelen gelirleri doğru yönetmeye çalışman yerinde olur.

Yazar hakkında / Moyra