10 Ocak Burç Yorumları

Güne huzursuz bir ruh hali ile başlayabiliriz. Tartışma ve gerilimlerden uzak durmakta yarar var. Öğle saatlerinde durumlar daha pozitif bir hal alabilir, sürpriz gelişmeler olabilir. Öğleden sonra kendimizi daha dingin ve huzurlu hissetmemiz mümkün. Aynı zamanda olaylara daha gerçekçi bakabileceğiz. Her durumda otorite konumundaki kişilerle gerilim yaşamamaya özen göstermeliyiz. Günün enerjileri seni nasıl etkiliyor?

Sevgili Koç; zihinsel olarak aktif, bedensel olarak hareketlisin. Birçok kişiyle diyaloğa girebilir; bilgi paylaşımında bulunarak anlaşma ve sözleşmelerini gözden geçirebilirsin. Medya, eğitim, seminer gibi uğraşlarla ilgilenebilirsin. Ayrıca yolculuklar, yakın çevrenle, kardeşlerinle alakalı gelişmeler de seni meşgul edebilir. İlişkilerinde bazı pürüzlere açık olduğunu da unutma…

Sevgili Boğa; ticaret, alım satım, aracılık hizmetleri gerek zihinsel gerekse de el becerilerini içine alan konuların maddi yönü bugünlerde daha fazla ilgi alanında olacak. Kazanç elde etmek adına gruplarla iletişime geçebilir; bağlı olduğun arkadaş çevrenin desteğine ihtiyaç duyabilirsin. Ancak gidişat istediğin akıcılıkta ve umduğun samimiyetler içinde ilerlemeyebilir. Hayal kırıklığına uğrayabileceğini de aklının bir köşesinde tutmalısın.

Sevgili İkizler; burcunda ilerleyen Ay ile daha dinamik hissedebilir ve kendini rahat ifade etme şansını yakalayabilirsin. Bir süredir üzerinde durduğun parasal konular, ilişkilerine ait durumlarla ilgili gelişmelerle ilgili oluşan fikirlerini açıklayabilirsin. Ancak beklentilerine ulaşabilmen için hala önüne bazı engeller olduğunu anlayabilirsin.

Sevgili Yengeç; iç dünyan gerek duygusal gerekse de düşüncesel anlamda oldukça karışık ve ikilemler barındırmakta. Ailen, sevdiğin kişi ve arkadaşlarının dışında eğitim, yolculuklar veya iletişim temalı her hangi bir konu bilinçaltını kurcalayabilir. Arka planda ve senin kontrolün dışında meydana gelebilecek olaylara karşı dikkatli olmalısın. Dağılmamaya bak.

Sevgili Aslan; önümüzdeki günlerde grup faaliyetleri, ekip çalışmaları, sosyal organizasyonlar yaşantında daha da ön plana çıkabilir. İşin içinde parasal ve paylaşımların da olması daha dikkatli ve akılcı hareket etmeni gerektirebilir. Ayrıca arkadaşlarınla aranızda geçenler seni yıpratabilir; hayal kırıklığına uğratabilir.

Sevgili Başak; günün enerjileri gerek sosyal konumun, ailen gerekse de işin ve becerilerinle ön planda olacağına işaret etmekte. Günün erken saatlerinde eşin, iş birliği içinde olduğun kişilerle iletişiminde sorunlar yaşayabilirsin. Onların tavır ve davranışlarını anlamlandırmakta güçlük çekebilirsin. Ancak yine de ortada iyi niyetin olduğunu bilmek rahatlatıcı olacaktır.

Sevgili Terazi; sabah erken saatlerden itibaren yurtdışı, seyahat, medya, hukuki alandaki işlerle meşgul olabilirsin. Ertelediğin veya bir türlü imzalayamadığın anlaşma ve sözleşmelerle de ilgili de haberler alabilirsin. Belki ilk etapta fikir birliğine varmakta zorlansan dahi ilerleyen saatlerde bazı tavizlerle uyumu yakalama şansını elde edebilirsin.

Sevgili Akrep; finansal konuların ve duygusal paylaşımların seni bir yandan ilgini çekeceği bir yandan da uğraştıracağı enerjiler altındasın. Her şeyi bilmek ve kontrolünde tutma isteğin zihinsel olarak yıpranmana neden olabilir. Alacak borçlarla ilgili sabah saatlerinde arzu ettiğin koşulları yakalamakta zorlanabilirsin. İlişkilerde de dikkatli olmanda fayda var.

Sevgili Yay; karşıt burcunda ilerleyen Ay ile birlikte ikili ilişkiler, iş birliği ve içinde fikir alışverişlerinin olduğu uğraşlar meşguliyet alanın olabilir. Her ne kadar kuralları belirleyen ve yönetimi elde tutmak isteyen sen olmak istesen de günün enerjileri buna pek olanak tanınmamakta. Gün boyunca değişken koşullar seni esnek davranmaya itebilir.

Sevgili Oğlak; iş ve sorumluluklar altında geçecek bir gün seni beklemekte. Sabah saatlerinden itibaren yazışma, bilgi alışverişleri, sözleşme, ticari konular gündeminde olabilir. Ancak istediğin akıcılığı yakalaman pek mümkün olmayabilir. Ayrıca sağlığına da özen göstermen gerekebilir. Zihnen ve bedenen yorgun düşebilirsin.

Sevgili Kova; son süreçte seni yoran konularda biraz uzaklaşarak bugünü keyiflerine ve kendine ayırmak isteyebilirsin. Sevdiklerinle, arkadaşlarınla zamanını geçirebilirsin. Ancak aranızda fikir ayrılıklarından bazı sorunlar yaşama olasılığın yüksek. Aile kaynaklarının yönetimi veya satışıyla da alakalı işlerin beklentilerinin dışında ilerleyebilir.

Sevgili Balık; eve, aileye dönmek isteyebilir; onların ilgi ve şefkatine ihtiyaç duyabileceğin gibi sen de onlara karşı bu hisler eşliğinde hareket edebilirsin. Ancak beklentilerinizi günün ilk bölümünde karşılamakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca gayrimenkulle veya gelecekte yapmak istediklerinle ilgili yeni gelişmeler seni yönsüz kılabilir.

Yazar hakkında / Moyra