7 Ocak Burç Yorumları

Bugün geçtiğimiz günlere oranla sakin enerjiler hakim. Dinlenmek ve huzurlu bir gün geçirmek isteyebiliriz. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Maddi koşullarımızı güvence altına alma isteği doğabilir. Üzerimizde baskı hissetsek de otorite konumundaki kişilerle gerilim yaşamaktan kaçınmak ve kararlı olursak başarabileceğimizi bilmek yararlı olur. Günün gökyüzü hareketleri seni nasıl etkiliyor?

Sevgili Koç; yaşadığın hareketli günlerin ardından bugün biraz durulup sakinleşebilirsin. Salim kafayla içinde bulunduğun koşulları irdeleyebilir; maddi manevi güven sağlayacak değerlerini korumak için yapabileceklerine yönelebilirsin. Ayrıca seni sıkıntıya sokan ilişkilerden ve ortamlardan ayrılma kararı alabilirsin.

Sevgili Boğa; burcunda hareket eden Ay, seni güçlü ve tutkulu kılmaya devam ediyor. Aklına koyduğun iş ve uğraşların peşinden hırsla gidebilir, hatta otoriteleri karşına alacağını bilsen dahi hedefin doğrultusunda ilerlemekten ayrılmayabilirsin. Güçlü ve konusunda yetkin kişilerden yaşantını değiştirebilecek görüşmeler yapabilirsin.

Sevgili İkizler; maddi manevi anlamda güvensizlik yaratan korkularınla yüzleşme ihtimalin yüksek. Bilinçaltını kurcalayan bu düşünceler seni içten içe hırpalayabilir. Bir yandan bu baskıyı hissederken diğer bir yandan başarma ve istediklerini elde etme hırsında olabilirsin. İş ve özel yaşantında seni kurban hissettirecek kişi ve durumları geride bırakabilirsin.

Sevgili Yengeç; bugün gruplar içinde, ekip çalışmalarında yer alabilirsin. Arkadaşlarınla aranda güven duygunu da test edebileceğin durumlar yaşanabilir. Cesaretle atmış olduğun adımların da artık maddi manevi anlamda sana geri dönüşlerini görebilirsin. Bazı belirsizlikler olsa dahi hedefine ne derece yaklaştığını belirleyebilirsin.

Sevgili Aslan; toplumun gözü senin üstünde olabilir. Gerek iş, gerek özel, gerekse de sosyal yaşamınla dikkatleri çekebilirsin. Çevrenin senden beklediği sağlam duruşunu, güven veren ve sahiplenmeye yatkın yönünü ortaya çıkarmana sebep olacak gelişmeler yaşayabilirsin. Finansal alanda ortaklıkların ve işbirliklerinde bazı bırakmaların olabilir.

Sevgili Başak; seni zor durumda bırakan, belirsizlik içeren ve fedakarlıkta bulunmana neden olan iş birliği ya da sözleşmelerden vazgeçebilirsin. Hukuki konular, akademik çalışmalar, medya ve yurtdışını ilgilendiren konularda sağlam ve emin adımlarla ilerleyebilirsin. Kendi keyiflerinden bile feragat ederek, sorumluluklarına dört elle sarılabilirsin.

Sevgili Terazi; bugün iş hayatında dönüm noktası olabilecek bir anlaşma, sözleşme imzalaman veya fes etmen olası gözüküyor. Finansal alanda ihtiyacın olan güvenceyi sağlamak için çaba içinde olabilirsin. Ortaklıklardan, eşten veya gayrimenkulden gelebilecek gelirlerinin yeniden düzenlemesini yapabilirsin. Yatırımlarını dönüştürme kararı alabilirsin.

Sevgili Akrep; zihinsel odaklanmak yüksek olabilir. Ayrıca karşıt burcunda ilerleyen Ay’ın etkileri eşliğinde de ilişkiler ve iş birlikleri gündeminde …Üzerinde çalıştığın ortak proje, evliliğin veya beraberliğinin geleceği için uzman kişilerle diyaloga geçebilirsin. Düşüncelerini çevrendekilere başarılı bir şekilde paylaşabilirsin. Etkin altına alma şansın yüksek.

Sevgili Yay; gerek çalışma gerekse de özel yaşantında maddi manevi sorumluluklar altındasın. Güven ihtiyacının test edileceği, seni nelerin tatmin edeceği ve huzurlu kılacağıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Ruhunun derinliklerine inerek bazı geride bırakacağın ve yenilenmesi şart gelişmelerin olduğuna kanaat getirebilirsin. Akışta kalmak yolunu belirlemene yardımcı olacaktır.

Sevgili Oğlak; yoğun, bitiş ve başlangıçlarla geçen günlerin ardından artık keyiflerine, sevdiklerine vakit ayırabilir ve seni maddi anlamda güvende hissettirecek koşulları yaratma peşine düşebilirsin. İstek ve arzularında yaptırımcı davranacak ve hırsla ilerlemekten de geri durmayacaksın. Ortada kalan ve belirsizlik içeren koşulları geride bırakmak için adımlar atabilirsin.

Sevgili Kova; bilinçaltında bazı korkular yaşamaktasın. Seni hırslandıran veya köşeye sıkıştıran durumlarla, otorite konumundaki kişi ve kurumlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsin. Eve, aileye, yerleşime ve yatırımlarına dair koşullarını daha sağlam bir zemine inşa etmenin yollarının arayışına girebilirsin. Parasal işler şu sıralar emek gerektirebilir.

Sevgili Balık; ilişkilerin, isteklerin ve hedeflerinde bazı kadersel temalar seni yönlendirebilir. Bugün hayallerinden biraz uzaklaşarak gerçekçi değerlendirmelerde bulunabilirsin. Atacağın adımların sağlam ve güvenli olmasına dikkat edebilirsin. Yakın çevren, arkadaş, kardeşlerin yanı sıra eğitim, anlaşmalar ve yolculuklarla ilgili gelişmeler de vaktini alabilir.

 

Yazar hakkında / Moyra